Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Psie serce

06-10-2021 @ 18:00 20:00

Adaptacja / Reżyseria: Igor Gorzkowski
Scenografia / Reżyseria świateł:
Jan Polivka
Kostiumy: Joanna Walisiak
Choreografia: Inga Pilchowska
Muzyka: Zbigniew Kozub
Obsada: Marta LedwońJolanta Rychłowska-ŻarneckaJowita StępniakMagdalena ZabelTomasz BielawiecMichał CzyżWłodzimierz DyłaPrzemysław GąsiorowiczMaciej GrubichPaweł KosKrzysztof OlchawaWojciech RusinDaniel Salman

W sercu Sowieckiej Rosji profesor Preobrażeński (Włodzimierz Dyła) cieszący się europejską sławą rozwija innowacyjny sposób odmładzania ludzkiego ciała. Medyk przygarnia błąkającego się bezpańskiego psa Szarika (Wojciech Rusin). Jednak nie kieruje się dobrocią serca, a potrzebą rozwoju nauki. Przeszczepia znajdzie ludzkie organy, dzięki czemu zwierzę zmienia się w człowieka, ale tym samym zyskuje najgorsze ludzkie przywary.

„Psie serce” to już kolejna realizacja genialnej twórczości Michaiła Bułhakowa w naszym teatrze. Opowiadanie przez swój kontrowersyjny charakter po raz pierwszy opublikowano dopiero po ponad czterdziestu latach od śmierci autora.  Utwór miał znaleźć się w tomie „Diaboliada”, wydanym w 1925 roku, jednak ówczesna cenzura dopatrzyła się krytyki młodego państwa rewolucji proletariackiej.

Chełmski Dom Kultury

Plac Tysiąclecia Państwa Polskiego 1
Chełm, 22-100 Poland
+ Google Map
82 563 02 65