Przystanek: Szczebrzeszyn

Zdjęcie wykonane tuż po spektaklu pt. "Antygona w Nowym Jorku". Czwórka aktorów - kobieta i trzech mężczyzn kłaniają się publiczności. W tle widać elementy scenografii - tekturowe ścianki. Przed nimi stoi klaszcząca publiczność

Scena Reduta znana jest już roztoczańskiej publiczności. To właśnie tutaj w Szczebrzeszynie podczas Festiwalu Stolica Języka Polskiego pokazaliśmy sztuki zapowiadające ten lubelski projekt – czytanie performatywne „Matka Odchodzi” Tadeusza Różewicza oraz „Małe zbrodnie małżeńskie” Érica-Emmanuela Schmitta. Oba w reżyserii Marka Pasiecznego.

16 października w Miejskim Domu Kultury w Szczebrzeszynie zaprezentowaliśmy „Antygonę w Nowym Jorku” Janusza Głowackiego, za reżyserię której odpowiada Jan Hussakowski. Okoliczności grania tego spektaklu zrobił ogromne wrażenie na naszym zespole, bowiem znajdowaliśmy się w bardzo akustycznej, kameralnej sali dawnej synagogi. Pozwoliła nam ona na intymne spotkanie z widzami. Warto wspomnieć, że spektakl wyprzedał się kilka dni wcześniej, a nasi aktorzy dostali owacje na stojąco.

Teraz szykujemy się na spotkanie z mieszkańcami Tarnogrodu, którzy zobaczą spektakl „Tata ma kota” w reż. Łukasza Witta-Michałowskiego i Teatru InVitro, partnerami Sceny Reduta.