Scena Reduta w Kraśniku po raz drugi!

Zdjęcie ze spektaklu pt. Tata ma kota. Pięciu mężczyzn ubranych w niebieski ogrodniczki jest w piaskownicy. Trzymają plastikowe wiadereczka. Jeden z nich siedzi na brzegu piaskownicy. Reszta stoi nad nim.

Było nam niezmiernie miło ponownie zagrać w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku. Chyba mieszkańcy tego miasta to prawdziwi miłośnicy teatru! Tym razem obejrzeli spektakl „Tata ma kota” Sceny InVitro w reż. Łukasza Witt-Michałowskiego.

Scena InVitro działa od 2007 roku w Centrum Kultury w Lublinie oraz jako Fundacja Sceny InVitro. Zgodnie z definicją, in vitro (łac. w szkle), jest funkcjonowaniem poza organizmem teatru instytucjonalnego, a więc „pracą z żywymi komórkami wyizolowanymi z organizmu macierzystego”. Jest także partnerem projektu Scena Reduta i idealnie wpasowuje się w ideę naszego patrona Juliusza Osterwy, który chciał docierać ze spektaklami do miejsc, w których nie działały na stałe teatry.

Ostatnią okazją do zobaczenia „Tata ma kota” w tym sezonie będzie spotkanie w Janowskim Ośrodku Kultury, już 18 listopada. Na trasę Sceny Reduta wraca także zespół Teatru Osterwy, który 10 listopada zagra po raz trzeci „Antygonę w Nowym Jorku”. Tym razem w Krasnostawskim Domu Kultury. Do zobaczenia na trasie Sceny Reduty!