Scena Reduta to wspólna przestrzeń stworzona dla teatru przez ośrodki kultury z całej Lubelszczyzny. Inicjatorem i liderem projektu jest Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Scena Reduta to powrót do tradycji lubelskiego teatru objazdowego, który już od XIX wieku wyruszał w Polskę z gościnnymi występami. Zespół Osterwy przemierzał kraj, by zaprezentować swoje spektakle widzom z najodleglejszych jego zakątków, a aktorów wozili „Kochankowie z Werony”– dwa autokary czule nazywane Romeo i Julia.

Podczas pierwszej edycji na trasie Sceny Reduta znajdzie się 9 miast. Do końca tego roku specjalnie wybrane spektakle pojawia się we Włodawie, Chełmie, Krasnymstawie, Zamościu, Kraśniku, Tarnogrodzie, Biłgoraju, Janowie Lubelskim oraz Szczebrzeszynie. Lubelska publiczność będzie miała okazje zobaczyć m.in. „Antygonę w Nowym Jorku” w reżyserii Jana Hussakowskiego, „Małe zbrodnie małżeńskie” w reżyserii Marka Pasiecznego, „Psie serce” w reżyserii Igora Gorzkowskiego czy „Tata ma kota” w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego.

Do zobaczenia na trasie Sceny Reduta!